Karasi – karp w płytkich wodach

Ponieważ istnieje tylko karp! “Tylko”, słowo, które ma dwa znaczenia. Z jednej strony, współczujący “tylko”, co oznacza, że nie warto łowić tam, bo nie było “zwykłe” ryby ma się czego złapać na patelni lub przynajmniej przyzwoitej wielkości, ale tylko karp. “Tylko” karaś z drugiej strony również oznaczać, że tylko karaś żyją w wodzie, i staw pełen Te małe fighter kompaktowej, zwany karpia rolnika. Madness, więc idź.

Zazwyczaj mówi się karasie, ale często nie są szczyty, hasać w małych Muddy Waters. Gables mieć 28-32 (czyli większe) i karaś 32-35 (czyli mniejszy) Wagi wzdłuż linii bocznej. Są one jednak bardzo podobne i czuliśmy, że to samo, czy to teraz być karp lub dwuspadowy, najważniejsze wskazówka z wody pełne ryb, poszedł dalej.

Karaś lub szczyty są bardzo nerwowe ryby i odpowiednio, zarówno jedzenie i taktyka pasuje zespołów. Zazwyczaj pochodzą one w roju i dart iz powrotem po tej karmienia. Umieszczony w środku instalacji żerowisko generuje wiele fałszywych ukąszenia i pływaka linii, więc zawsze jest wskazane, aby zaoferować swoją przynętę na krawędzi karmienia. Ukąszenia są krótkie i słodkie, a poza jest tak szybki i zniknął tak szybko, jak pojawiła się znowu, jeśli nie została uznana nurkować z wrażliwego nietoperza.

Die Pose Perfect Gardon und der Milo T195
Dobry wybór na płaskiej wodzie i bojowników małych. Poza “Idealne Gardon” i “Milo T195”

Karaś są aktywne we wszystkich głębinach wody, ważne jest jak przynęta jest używany i przedstawione. Pod Hauptbebleiung są 3-4 bardzo mała sprawa przemiał (rozmiar od 10 do 12) Należy zatem nie są rzadkością, a ryby są gryzienie na bardzo powolny początek zespołu już w środku wody.

Ein Bulk und 3 oder 4 kleine Fallschrote der Größe 10 bis 12
Luzem i 3 lub 4 małe rozmiary case przemiał 10 do 12 – zoom –

Przed nami leżał mały, nudny i prawdopodobnie bardzo błotnista kałuża, prawdopodobnie tylko zobaczyć kilku wędkarzy w sprzęt wędkarski i miał być doprowadzony do najbliższego miejsca, przez las pokrzyw, tak czystej natury. Było kilka obiecujących miejsc za które ponownie mieliśmy duże urządzenie, ale jak dotąd przeszukaj pokrzyw i roje komarów, więc zdecydowaliśmy się budować nasze pierwsze miejsce to urządzenie. Nieco sceptycyzmu rozprzestrzeniał, bo tylnego lewego stawu, było piękne pole lily i prawy tylny niektóre drzewa leżące w wodzie. Słońce prażyło z nieba, a może chciał karaś (lub jeszcze inne ryby?) Wolę jakiś odcień? Zdecydowaliśmy się na szybki wersji, kompromisowego, które zostawił nam otwarte dla wszystkich możliwości. To było odłożyć bez Kiepe zbudować duży, dotykowy jedzenie, Kopfrute się z pchania instalacji, pion, to przynęty i zobaczyć co się dzieje. Pokaż się w ciągu następnej godziny, więc wybór ryb był ok, nic się nie dzieje, zmieniamy miejsca.

Ein kleiner, ca. 1 Hektar großer verschlammter Teich
Małe, około 1 ha zamulone staw

W lutowanie nie tylko nadzieję, bo na 6 m od brzegu, to było tylko 30 cm głębokości. Myśleliśmy, że nie będzie musiał iść na ryby na całej długości, ale w połowie staw był głębszy. Na 13 metrów było już niesamowitej 50 cali i wtedy nie latały 5 Mandarin duże kulki pasz z niektórych robaków. Kiedy usiedliśmy do podawania wielu głodne paszcze i może dziwne ryby bonusem w postaci karpi i linów.

Passendes Futter, Aroma und natürlich Mais

Gruby, jasny duże Karma dla ryb, które przez dodanie względnie małej ilości wody nie powinny mieć wiązanie więc zwilżone. W szczególności, mieszanina produktów spożywczych z domu był Van den Eynde.

    • 1 kg Van den Eynde Big Fish

 

    • 1 kg Van den Eynde Złap

 

    • 200 g mąki chlebowej żółty Van den Eynde

 

  • 0,5 litra Aroma Ciecz Big Fish

Tak duże ryby mieszanka klasycznego, że pasuje do karpia i anfeuchteten bardzo dokładnie z uwagi na małą głębokość wody, bo z dodatkiem nadmiar wody, żywności wiąże się silnie. W naszym przypadku, ale to albo rozpuścić szybko powstaje jako rywala leczenia lub nie w depresji, ale także wprowadził z Polecup jak kolumna dostarcza wodę i powoli usunąć warstwę szlamu. Taktyka pasz, które mogą szybko wrócić w kilka, małych, a nawet nie-karp-jak ryby w takich płytkich wodach i oczywiście więcej niż Scheuch niesie ze sobą kuszący efekt.

Do tej pory jeszcze nie pokazano staw rybny i całej byliśmy zainteresowani, aby zobaczyć, czy ryby by przybyć na nasze mieszkanie i bardzo błotnistą karmienia. Ale przyszli. Znikąd, był jednocześnie duża bańka dywan metrów kwadratowych na karmienia i dwa robaki w 14er haka nie było długo, aż do pierwszego karpia w podbierak brnąc. No, to miejsce było w porządku, pozostała budowa może się rozpocząć. Dwa topsets z pozy 0,5 i 0,75 gramów plus Polecupkit powinno wystarczyć KIEPE, Stoły, parasol, podszewka Siatki i przynęta powinna być umieszczona.

Maden, Mais und Würmer kommen als Köder zum Einsatz
Maggot, kukurydza i robaki stosowane jako przynęta w użyciu

Teraz i wtedy przyszedł lekki wiatr nad jeziorem, marszczona powierzchnia wody, więc wybór padł z dodatkowym sunshine na antenie nie jest zbyt subtelny pozach. Idealne Gardon z kilem stalowej i nieco silniejsze anteny z włókna szklanego był w odpowiednim miejscu, ponieważ zbyt dobrze antena może być trudno zobaczyć, a także różne przynęty przyniósł sporo wagi i nie pozwolił, aby zaczerpnąć wody pod anteny. W płytkiej wodzie stanowią również nie jest zbyt długi i jest bardzo szybki i bardzo stabilny przez kila stali w wodzie. Z 14mm magistrala powinna rzeczywiście się stało i nic na końcu 14er 12er snood przyszedł T195 Milo. Hak, który zwalnia żadnej ryby ponownie i jesteśmy po bezpiecznej stronie, gdy większe ryby wziąć naszą przynętę.

Drei Futterplätze werden angelegt. Auf 13 Meter und jweils rechts und links vor dem Schilf
Trzy żywienia strony mogą być tworzone. Na 13 metrów, a na prawo i lewo z trzciny

Spontaniczne i sytuacyjne taktyka została ustawiona. Jako przynęty obok koordynacji karaś mieszanki paszowej mieliśmy z owada, kukurydzy i robaki, i na takich płytkich wodach i nie wie, co może działać lepiej lub gorzej, wybraliśmy trzy karmienia stacje, każda z różnych przynęt do tworzenia. Prosto mieliśmy już dość na 13 metrów z jedzeniem i robaków, więc chcieliśmy zbudować każdy jeden karmienia prawo i lewo od łowiska. Po lewej stronie było kilka oddziałów w odległości 10 metrów prętów i 5 metrów od brzegu w wodzie. 30 cm głębokości, i to tutaj miejsce wstępnie podawany z małą kulkę i nakarmić kilka ziaren kukurydzy. Prawo było około 6 metrów od brzegu w 11 metrów prętów długości około trzciny w wodzie. 5 cm głębokości, to tam i było karmione pół cap słup świeżo cięte robaki.

Würmer werden frisch geschnitten
Robaki są świeżo cięte

Głębokości zostały oznaczone na TopKits i teraz może iść, podstawy żywienia są poławiane w rotacji. Prawdopodobnie także karp dla kukurydzy lub stodołę miał dbać o robaki, napięcie rosło. Na 13 metrów oczywiście nadal się na pęcherzyków i niektórych ryb od 200 do 500 gramów zostały sporządzone przez sieć.

Eine gute 300 Gramm Karausche
Minimum 300 gramów karpia – powiększ –

Umieść kukurydzy wykazały żadnej reakcji, ale z trzciny na właściwym miejscu pokręcił od czasu do czasu. Nie, 0.5 montaż gram przyszedł z pół robaka na używane haka. Zbadać równo pojawiło stanowią od tego i innego karpia można zrobić przez sieć.

W tym bardzo płytkiej wodzie miała miejsce po każdym haku rybę trochę czasu na relaks. Maksymalnie dwie ryby można złapać, a następnie został złamać tylko raz. Dlatego strategia była utworzyć trzy żywnościowego sądom właściwym miejscu, bo po co inne ryby były następnie karmione i miejsce do zmiany.

Mais war heute keine Option Nur wenige Maden kommen in den Polecup
Kukurydza nie było opcją dzisiaj
– Pokaz slajdów –
Tylko kilka robaki przyjść w Polecup
– Pokaz slajdów –

Jednak nie było ukąszenia na ziarna kukurydzy na pre-karmione miejscu kukurydzy. Albo nie było ryby tam, lub po prostu nie chcą kukurydzy. Eksperyment z ręką owada natychmiast przyniósł ryby, więc chcieliśmy od teraz tylko befüttern z luźnych robaki z Polecup tym miejscu.

Stwierdzono, że karp nie reaguje dobrze na wszystkich działań. Z spin na 13 metrowych pasów startowych robaki strzał miał zbyt wiele rozrzut i ukąszenia były skromne, więc ta próba obrócić rybę na większej powierzchni masowo nie. To również nie tylko przynęty karpia, ale zawsze jak o tematyce Piłki paszowych lub jak zauważyliśmy w czasie czystej, nie wciśnięty żywności. Kulki prasowane pasz prawdopodobnie zniknęły w bardzo miękkim błocie i luźnych gecupptes paszowych położył się na warstwie błota. To również generowane chmurę że animowany karp do jedzenia.

Das Futter wird teilweise ohne Köder gefüttert
Pasza jest częściowo karmione bez przynęty – Pokaz slajdów –

Okazało się, że lepiej nie nachzufüttern się beangelte miejsce ponownie przed zmianą sądu, ale pozostawić je po złowionych ryb w pokoju. Jest to bardziej efektywne befüttern food court i łowić prawo na to. Jedzenie i przynęta wydaje się pobudzać ryby natychmiast i wywołać je zazdrość, tak, że można się spodziewać od razu gryźć. Maksymalnie trzech ryb, został złapany, to koszmar się skończył i miejsce karmienia trzeba było zmienić.

Nach drei Stunden war das Netz gut gefüllt
Po trzech godzinach moc była dobrze wypełniona

Pod koniec zgrabny i kompaktowy pełnej mocy wojowniczy karpia było wtedy, ale mimo początkowego sceptycyzmu stać. “Tylko” karaś? Nie, nie jeden karp, było “tylko” szczyt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s