Ukeleis z Karolem Pacyna – Inny rodzaj wędkowania Część 1

W ubiegłym roku zespół Champions się podróż i odwiedziła chłopaków w Husi, Olli i Geers-Udo we Wschodniej Westfalii na Mittelland Canal, aby dowiedzieć się trochę o trudnej wędkowania w Mittelland Canal ( w kwestii sprawozdawczości tutaj ). Podczas kolejnego ryb Hege zauważyliśmy wiele Ukeleis które zostały skierowane przez niektórych wędkarzy połowów na.
Zaledwie miesiąc później na DAV Anglertreff dla indywidualnych wędkarzy, ale teraz na Łaba-Hawela w Genthin, obserwowaliśmy nieco inny obraz stanu na drugi dzień z Karolem Pacyna. Karol zarządzane wiele Ukeleis do połowu, podczas gdy pozostali uczestnicy albo nie, lub co najwyżej garstka zaczęła. Interesują rozmawialiśmy z Karolem i powiedział nam, że nie byłoby Ukeleis dużo w Łaba-Hawela, większość po prostu nie wie dokładnie, jak one połowów. Po tym wszystkim, to udało się osiągnąć dobre położenie Karol przednią rzekomo gorsze miejsce w zewnętrznym sektorze w środku. Poprosiliśmy o ostrożność, jeśli nie dostanie jakieś info. Karol był zachwycony, więc umówiliśmy się na spotkanie w przyszłym roku do wspólnej ryb.

Teraz jest koniec kwietnia, pierwsze ciepłe promienie słońca dotrzeć do ziemi, a drzewa są zielone powoli. Czekamy na parkingu we wczesnych godzinach porannych w środku Hanowerze na oddział kanału, który rozgałęzia się od Mittelland Canal, i ma zaczep smyczy. Wód jest za trudnym technicznie, więc można przeżyć magiczne chwile tutaj, kiedy ryby technicznie czyste, ale również jako Go krawca domu, jeśli nie są odpowiednio przygotowane. Ukeleis się tutaj w miejscu, ale doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że nie jest łatwe do połowu wielu ryb. Kto ryby pływające i walki o każdej ryby, może dogonić 2 Ukeleis na minutę tutaj. Więc nie jest to bardzo łatwe zadanie dla naszego Karola Ukeleiprofi. Ale to, co chcemy wiedzieć. Jak zachowywać się w trudnych sytuacjach w pełnym zakresie, jak dostosować moje jedzenie i co set-up jest potrzebne? Odkrywamy Karol, że to nie będzie łatwe, ale jest pewien, że uda nam się kilka ładnych ryb.

Pomagamy Karol nosząc jego bryły i po prostu chcą, by nasze kamery w miejscu już, zaczyna wyjaśniać. Zauważmy – facet jest naprawdę gorąco na rybę i podekscytowany, aby usłyszeć jego wyjaśnienia karmić.

Bevorzugte Futtersorten: Sensas Surface und Ablettes, sowie Trabucco Ablettes
Ulubione potrawy: powierzchniowe i Ablettes Sensas, Trabucco i Ablettes

Karol trzy różne rodzaje żywności, jak ryby. Wyjaśnia, że ​​Surface Sensas jest idealny do połowów na zasoby wodne. Tutaj nie tylko Ukeleis się zająć, ale także karaluchy często znaleźć drogę do zasobów wodnych. Ponadto można połączyć doskonałe jedzenie z innymi pokarmami stworzyć atrakcyjną chmurę pod wodą. Marry Karolem, a na powierzchni złapać Ukeleis często wyłącznie, używa albo wyściółki SENSAS “Ablettes” lub Trabucco o tytułowych “Ablettes”. Różnica między tymi dwoma rodzajami karmy jest kolorowy. Podczas Ablettes zajmuje pomarańczowy kolor w tym przypadku podawania Trabucco jest znacznie jaśniejsze. Dotyk jest lekko brązowy, ale prawie białe w wodzie.

Gut zu erkennen: eine helle Wolke bildet sich verführerisch an der Oberfläche und bleibt lange Zeit dort stehen
Warto wiedzieć: obłok jasny uwodzicielskie form na powierzchni
i pozostaje tam przez długi czas są

Karol dziś stawia na wyściółki Trabucco z jasnym obłoku, bo to jest jego ulubione jedzenie.

das Futter von Trabucco mit einer hellen Wolke
Odpowiednia ilość wody jest bardzo krytyczny do połowu sukces – Pokaz slajdów –

Odpowiednia ilość wody jest bardzo istotne dla połowu później sukces. Otrzymany mokry szlam, który po prostu może rzucić na 11m, masz prawo znaleziono spójności

Zastanawiamy się, dlaczego ryby kanał z Włoch i zapytać go, dlaczego. Jego zdaniem Włosi są razem z Hiszpanami Ukeleifischer najlepszych w Europie. Wyjaśnił nam, że Francuzi i Belgowie są również doskonałe małe wędkarzy ryb, chłopcy z Południa, ale mają wiele zalet, ponieważ jest o wiele więcej do Ukeleis połowów. On ufa “Ablettes” o Trabucco przez długi czas i nie chcesz przegapić jedzenie. Trabucco także atuty o stałej jakości i spójności optymalnej, gdy pasza dla Ukeleifischen lat. Wyjaśnił, że lokalne firmy również mają bardzo dobre jedzenie miejsc w programie. Ponieważ nie zawsze jest łatwo dostać jedzenie z Trabucco, on ryby często Ukeleifutterserie że Sensas spółek.

Die richtige Konsistenz ist entscheidend. Leichte „Pfützen“ im Futter zeigen, dass das Futter die richtige Konsistenz hat
Prawo spójności ma zasadnicze znaczenie. Lekkie “kałuże” w serialu okładzin
że pasza ma odpowiednią konsystencję

Karol wyjaśnił, ale to nie tylko jedzenie jest punkt entscheidener przy współpracy połowów Ukeleis, ale także z kolorowym ziemi jest ważne.
W tym celu, on sifts ziemię w chwili obecnej, aby potem bez nachzufeuchten ponownie do ryb. Ważne jest, że gleba jest stosunkowo suche poławiać, więc natychmiast rozpuszcza się na powierzchni i daje przynętę darmo. Karol zdecyduje się na żółtej Terre de Sommą z SENSAS, bo dziś świeci słońce, a woda jest bardzo mętna.

Sensas Terre de Somme gelb Erde von Eco-Fishing in rot
Sensas Terre de Somme jasny i ziemia Eco-Fishing w czerwieni

Pytamy go, dlaczego teraz ryby nieruchomego Ziemi, może on stworzyć piękne chmury w diecie. Cierpliwie wyjaśnił nam, że wydał trochę larw komara transportowany przez przynęty ziemi do wody. Po pierwsze, larw komarów w ten sposób pozostają żywe i inne tworzy inny kontrast w wodzie, która rozciąga się również na wodzie środek lub nawet do dołu. Stąd bierze ryby z głębszych warstw wody na powierzchnię, gdzie biały obłok, aby utrzymać ryby. On dotyka ziemi jest zbyt mokra, może być tak, że cały świat pędzi do dołu, nie otwierając go. Ryby były już odsunięte od powierzchni i dlatego nie złapać mniej. Jednak zgryz Ukeleis ostrożnie i niech to chmura, mimo że nie przyklejają się do powierzchni, to nadal ma możliwość dokonania Ziemię nieco wilgotne, tak aby utrzymać wodę w środku Ukeleis.

Da die richtige Konsistenz beim Futter und vor allem bei der Erde wichtig ist, schützt er beides mit einem nassen Handtuch.
Prawo konsystencji uzyskuje się przez mokry ręcznik – powiększyć –

Karol teraz położył gotowego jedzenia wraz z ziemią na jego pokładzie i ma natychmiast następnego wskazówka dla nas. Ponieważ prawidłowa konsystencja w żywności, a zwłaszcza na ziemi jest ważne, chroni zarówno z mokrym ręcznikiem. Aby utrzymać właściwą konsystencję całym meczu i nie stracisz ważnego czasu. Dla każdej minuty może oznaczać więcej ryb w Ukeleifischen.

Pytamy Karol, czy też czasami ziemia miesza się z paszy, a także fakt, że ma odpowiedź. Czasami, wyjaśnił nam, ważne jest, aby mieszać trochę ziemi na podszewce. Jeśli przepływ trochę szybciej lub jest ryba nieco głębiej więc mieszane Karol 10% Ziemia w paszy dla ryb metr niższa. Są ryby na głębokości około 2 m, że miesza się 20% ziemi pod wyściółką. Jako zasada, Łowi 10% na metr głębokości gleby. Oczywiście, są to tylko wytyczne, ale do tej pory, że zrobił dobrze, jak Karol. Aby dowiedzieć się, w szkolenia, które ryby są głębsze i bardziej nie na powierzchni, Karol miesza paszę na początku nie tak wilgoci. W jego opinii, to jest lepsze niż jedzenie raczej wilgotne jak normalny płoci w wyściółki kanału do zwilżania go potem znikają w ziemi. Wędkarski także więcej niż 11 metrów, tak że zazwyczaj konieczne jest mieszanie żywności z ziemi w celu osiągnięcia wymaganej odległości. On mówi nam, że musimy być zawsze zmienna, a to wymaga trochę praktyki, aby zrobić z tego prawa w kluczowym momencie. Innym aspektem, który należy zauważyć, jest to, że z prawej gospodarstwa pręta jako praworęcznych i z lewej wyściełane. Większość wędkarzy mniej siły w lewej ręce, a korzystne jest, jeżeli osłona jest następnie przez ziemię nieco trudniejsze.

Patrząc na podszewce i ziemi zauważyliśmy, różne kolory i pytamy, gdy on używa, jaki kolor i jaki wpływ koloru na gryzienie zachowanie ryb. Karol mówi, że kolor odgrywa istotną rolę. Jeśli woda jest mętna, że ​​ryby, jak naturalnym kolorze podszewki i gleby żółtym lub czerwonym. Powinno być możliwe, aby trenować jeden dzień znaleźć idealny kolor dla wód. Jeśli woda jest dość oczywiste, więc preferuje ciemne, czerwono-brązowej podszewki z czerwonej ziemi, a gdy woda jest bardzo jasne, jest czarny, jego zdaniem, najlepszy kolor. Genthin na Elbe-Havel kanale, to było bardzo trudne do połowu Ukeleis i miał poławiać czarny, więcej ryb na pewno nie można, tak jak Karol. Ale on nadal oznacza, że ​​należy działać ostrożnie z kolorami, ponieważ kolory mogą przestraszyć ryby, a szczególnie przyciąga drapieżniki. Dzień szkolenia zazwyczaj przynosi wiedzę i zawsze powinny być planowane z. W najlepszym razie, oczywiście, z całego zespołu w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Wreszcie Karol pytamy ile żywności trzeba do sesji na temat. To zależy od ilości ryb, jak Karol. Spodziewane Ukeleis 6-8 kg na sesję, więc to trwa około 2 kg paszy Plus 2 kg gleby, w zależności od tego ile chcesz wnieść larw komarów do wody. Na ogół jednak, rzadziej ryby lub ryby tylko we wczesnych godzinach na Ukeleis tak łatwo dogadać się z jednego kilograma.

Karol jest teraz wzywając ustanowienie prętów i kiedy stawia Kopfrute w zgłoszeniu po raz pierwszy widzi pierwsze Ukeleis na powierzchni i widzimy światło w jego oczach. Niewiarygodne – większość wędkarzy przeklinać głośno, gdy jeden z tych małych ryb na haku, i prawdopodobnie nie w klasyfikacji i Karol jest złapać je wszystkie gorące. Cieszymy się z tego, co jest w naszym kierunku, w ciągu najbliższych kilku godzin.

Karol fischt eine Rute von Fiume, genauer die Challenge 911
Karol poławiać pręt o Fiume, 911 Challenger

Jednak nie jest to konieczne, aby łowić pełne 13 mln. Zazwyczaj Karolem poławiać w odległości 7m. Gdy ryba jest nieśmiały, to jest jedna lub dwie części, aby łowić dalej od brzegu. Kiedy ryby są agresywne, ale lubi chodzić do Tap tele i karmi ryby coraz bliżej brzegu. W dniu dzisiejszym, Karol decyduje się na rozpoczęcie Kopfrute następnie zmienił później w tele Tap do 4,50 m. On wtedy próbować zwabić ryby do 4m Tap tele i ostatecznie złapać rybę z 3,50 mln. Krótszy wyłowił, więcej ryb może złapać, a ostatecznie wyższa jest jego masa całkowita.

Die Telestippen bewahrt Karol in einem extra Futteral auf
W tele-Tip pręty są Wickelfutteral

Jego Tap wiadomość na Karolem zachowane w osobnym pochwy, która może toczyć się. W ten sposób oszczędza się dużo miejsca, ale może zawierać dużą liczbę różnych prętów z nim. Długi został on poszukuje odpowiedniej prędkości i pręty, w jego opinii, tylko dwa modele są w pytaniu. Dla jednego z prętów Sensas z serii “Auxonne”, az drugiej z Garbolino wędki z serii “Maxim – Bat Prędkość”. Wyjaśnia, że ​​oba modele są bardzo lekkie i poręczne, co gwarantuje wygodną ryby na kilka godzin. Nigdy nie należy zapominać, że jest w ciągłym ruchu i niedoświadczeni wędkarze często ból mięśni następnego dnia. Dziś postanawia przyspieszyć Pręty z Garbolino domu, więc te mają tę zaletę, że posiadają uchwyt korka, a więc są ponownie przydatne dla wędkarzy, ponieważ jedna firma może utrzymać w ręku laskę i mniej poślizgu.

Geeignete Ruten für das Speedfischen Geeignete Ruten für das Speedfischen Geeignete Ruten für das Speedfischen
Odpowiednie wędki dla prędkości – Powiększenie –

Do trzech prędkości prętów o długości 3,50 m, 4,00 m oraz 4,50 m. buduje Karol dwa inne zestawy na temat, który powinien mieć długość około trzech metrów. Tak to jest elastyczne, mogą łowić na wszystkich głębinach wody i złapać maksymalną liczbę ryb.
Jako głównego nurtu SENSAS Karol łowiących na “konkurencja” między 0,10 mm i 0,14 mm. To nie powinno być zbyt drobne ryby, ponieważ często ryby na ziemi, a nie klasy. Linia wyznaczająca jak używa SENSAS “Palmer” w grubości 0,07 mm do 0,10 mm. Długość śladu między 7cm i 15cm. Ryby są gryzienie bardzo agresywnie, należy wybrać krótki lidera. Ryby gryzą delikatniej tak już liderem jest korzystne, ponieważ przynęta już spada naturalnie w kierunku wody gruntowej tutaj. Elastyczna powinna wynosić około 0,6 mm i wypuszczony. Więc czasami można postawić się czteroczęściowy, ale ryba pływa się w dłoni – to oszczędza czas i przynosi więcej ryb. Przy ustalaniu pomiędzy głównym wędki i żyłki to tylko trzyma Karol. W jego opinii, tylko ze złączem dla Kopfrutenkits i szybkiej wymiany Adapter do Stonfo bicze.

Keep it simple – unheimlich wichtig beim Ukeleifischen Keep it simple – unheimlich wichtig beim Ukeleifischen
Keep it simple – niezwykle ważne przy Ukeleifischen – powiększyć –

Przychodzimy do Stippers ulubione dziecko – pozach. Wymagania dobra poza jest niezbędne dla maksymalnego sukcesu wpływu:

  • krótki kil
  • krótka antena
  • ułożenia należy skonfigurować szybko wykryć ukąszenia w pułapki z przynętą natychmiast
  • może się zdarzyć, absolutnie żadnych splątania podczas połowów
  • stabilne stwarzać

Jeśli pogoda jest dość wietrznie i mamy fale na wodzie, drogi Karol wybiera bulwiasty ułożenia. Ale pogoda jest słonecznie i bezwietrznie, że faworyzuje kształt cygara. Stwarza powinny mieć pojemność od 0,2 gr i 1gr. Trudniejsza sytuacja, tym łatwiej wykorzystać Karol i fala, woda, tym trudniej jest poławiane. Dziś Karol wybiera wagi między 0,2 g oraz 0,6 grama

Geeignete Posenauswahl für jede Situation Geeignete Posenauswahl für jede Situation
Nadaje się do każdej sytuacji stawia wybór – zoom –
Zigarrenform für ruhiges Wasser – Modell Fin von Eco-Fishing bauchige Pose für die Welle – Modell Lucie von Sensas
Kształt Cigar na spokojnej wodzie
Model Eco-Fin rybołówstwie
Bulwiasty pozować do fali
Lucie modelu z SENSAS

Nawet z Bebleiung należy zachować proste, aby nie prowokować ewentualnych powikłań. Bicze może być kilka tysięcy wyrzucenie na sesji, tak aby proste Bebleiung oszczędza czas i nerwy. Karol głównie poławiane na jednopunktowe Bebleiung. Ryby powinny być ostrożne, nadal można wycofać na Bebleiung dwupunktowej. Uderzające jest to, że grubsze strzał jest tak przymocowany do haka w dół. Zatem uwaga przenosi dalej i montaż może być znacznie lepiej rzucić Speedrute.

Gut zu sehen: Rechts die Schlaufe für das Vorfach und links die kleineren Schrote
Warto zobaczyć: prawą pętlę dla lidera i zostawił mniejsze posiłki – Pokaz slajdów –

Karol podejmuje decyzję o Kopfrute dla łatwiejszego montażu trudnych relacjach z
dwupunktowy Bebleiung i nieco cięższy montaż z jednego punktu do Bebleiung
dobre gryzienie zachowanie. Jak ugryźć wskazanie strzał Karol poleca Wyprowadzenia rozmiaru 10 do 12

Leichte Pose mit einer Zweipunkt-Bebleiung – für schwierige Verhältnisse
Łatwy Pose z Bebleiung dwupunktowej – dla trudnych warunków

Chodźmy do haka. Tutaj Karol ma gotowy mały sekret, który oczywiście kocha nam powiedzieć. On trzyma haka na Ukeleis na wszystko w jednym poręcznym portfelu wiertnicy.

Vorfachmappe für die Haken
Wszystkie haki do Ukeleis być przechowywane w poręcznej portfele na przypony

Od razu widać, że jest czerwona kropka na płytach hakowych. Interesują go zapytać, co w tym wszystkim chodzi. Z dumą powiedział nam, że on dowiedział się od swojego nauczyciela. Celem tej czerwonej kuli jest jeden, że stymulacja optyczna, a po drugie, że przynęta nie może spaść z haka w postaci Pinkis. W dodatku, to może jeszcze zakończyć łańcuch trochę do dzisiaj, jest zapobieganie poślizgowi haka do Pinkis snood. Wyjaśnia ponadto, że jest to dwuskładnikowy klej, który miesza się z sygnałem z modelu kolorów. One już się przywiązał hak, można umieścić je w kolejności na tacy styropianu. Teraz stoi na najlepszej wykałaczką do kleju, zmieszanej z kolorem sygnału i przynosi małe kropki wykałaczką w węźle. Teraz wszystkie haki muszą schnąć przez 24 godzin i masz doskonały Ukeleihaken. Karol przyznaje, że wymaga trochę czasu i wysiłku, jednak, zapłać później często z małych rzeczy.

Gut zu erkennen der rote Punkt.
Dobrze wiedzieć – red dot

Ponadto Karol prowadzi on, że należy być ostrożnym, jednak. Tak więc dodatkowa waga i optyczna stymulacja też straszyć ryby. Kęs ryby więc należy być ostrożnym, należy powołać się na haku “à la nature”. Jako modele haków Karol empfiehl 3540 model po SENSAS marek w rozmiarach 16-20 lub kapitan bieg konkurencji w tej samej kolejności.

Nawet z przynęt Karol ma ponownie gotowy do końca. Jeśli wiesz z góry, że masz rybę na Ukeleis na, należy kupić na długo przed Pinkis. Starszy Pinkis, trudniej skóry i ryby nie widać auslutschen Pinki tak szybko i można złapać więcej ryb z Pinki. Optymalnie Pinkis starsze niż miesiąc. Tak długo, jak ryby złapać i zjeść dobrą liczbę sztuk, Karol będzie łowić z Pinki. Tylko wtedy, gdy coraz trudniej i ryby nieśmiały i ostrożny, Karol przełączy się komara lub kombinacji komara / Pinki. Komar to jest podpięty do centrum, tak że Ukeleis nie może ssać na koniec komara, a potem nie dostaniesz rybę. Aby zmniejszyć szybkość wady zgryzu, Karol Pinki rysuje na pół. Pogorszył gryzący zachowanie, cała Pinki uwagę ukryć hak i nie trzeba zmieniać tak często przynętę.

Pinki halb aufgezogen
Pinki i chów komara – Pokaz slajdów –

Karol daje nam jakieś ostatnie instrukcje przed uruchomieniem. Dla niego ważne jest, że nie jeden bardzo wysoki siedzi, ale można łowić na powierzchni. Plac znajduje się bardzo wysoko nad wodą i obawiał się, że może to odstraszyć ryby, więc on będzie łowić na początku szczytu. Kolejną zaletą jest to, że ryby nie postrzegają tak odcień Kopfrute. Czasami jest to ważny aspekt. W tym przypadku, należy następnie odwołać się do Speedrute. Chociaż stracisz więcej ryb tutaj, przez fakt, że elastyczna taśma brakuje, ale przeraża ryby, ale nie tak silny. Innym ważnym punktem jest to, że ryby muszą pochodzić latających bezpośrednio do lewego z bata podczas połowów z prawem. Nic nie jest bardziej irytujące niż przynieść żadnej ryby tylko w odpowiedniej pozycji, a następnie, aby zwolnić haka. Przewód powinien być krótszy w batem w rzeczywistej długości pręta. Jeśli hak jest zwolniony, ogon jest wyrzucane z powrotem do wody, a w tym samym momencie ryby pływające w Keepnet. Czy ryby na linii w Keepnet jeszcze w powietrzu i następne ryby z powrotem do lewej strony, wiadomo, że jest cholernie szybkie. Ponadto zawsze należy być czujnym i dokładnie takie same jak ukąszenia przyjść i w którym co drugi. Czas jest bardzo ważny i należy pracować na głębokości i Bebleiung wiele złapać optymalną liczbę jednostek, jak Karol.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s