Wędkowanie z martwych larw komarów w zimie

Mimo zimnej pogody robimy w połowie stycznia na drodze do Kopfrute jeszcze przechytrzyć parę ryb. Jestem na tym wczesnym powołaniu niedzielę rano z redakcją Mistrzów zespół na wędkowanie. Najpierw spotkał się z nami na Mistrzostwach Europy 2011 w Polsce, ponieważ byliśmy jedną lub innym razem na wodzie razem.

Naszym celem jest Teltow Canal. Dopóki nie ma lodu na wodzie tu zacząć faktycznie jeszcze całkiem dobry jak na tę porę roku, to jest rzeczywiście tylko połowie stycznia. Głównie małe leszcze płoć są tu gośćmi naszej stacji karmienia. Pogoda nie jest zła, sunshine przeważa, teraz i wtedy jest on objęty chmury. Mamy temperaturze zewnętrznej około -2 ° C, dzięki czemu można już mówić o całkiem świeże. Kanał Teltow ma 3,50 m głębokości, występuje przepływ tylko przez śluz i przez statki jazdy. Siadamy na rodzaj trawy pokryte palowania, który jest tuż na brzegu, jest on podobny do tego, jak głęboko w środku kanału. W liczbach, oznacza to, że w sieci, to jest 20 cm 11 m głębiej niż bezpośrednio do ścianki szczelnej.

Opowiadamy się za mniej udany, ale nadal obiecujące mieszanki paszowej. Podstawowa struktura naszej żywności tworzy 2 kg worek G5 Marcel van den Eynde. Naturalny brąz podszewka jest idealnym towarzyszem do połowu leszczy płoci i małych. Dla nie-anglojęzycznych tutaj, tłumaczenie z worka. Roach jest angielski na płocie lub płoci. Skimmer jest wyrazem ogólnie. Dla małej białej ryby, ale nadające się do mniejszych, często verbutteten leszcza

eine 2kg Tüte G5 von Marcel van den Eynde
W użyciu: G5 Alan Scott Horne przez Marcel van den Eynde

2 kg paszy i wymieszać, po dodaniu około czarną farbą w trzech etapach ręcznie, dając żywności po początkowej fazie kondycjonowania z około 1 litra wody w ciągu 15 minut w celu sporządzenia, daje wtedy ponownie 250 ml wody i zwilżyć go wtedy tylko ze sprayem. Wreszcie pocierać przez sito 3 mm.

Schwarze Erde

W paszy prefabrykowanej dajemy następnie kolejny worek 2 kg “wilgotnej Leam” przez van den Eynde it. To jest balast, więc kanału nie jest przepłukać wyniku poważnej jednostki oporowej, ale które są w naszym obszarze połowowym pozostaje.

Ciemny kolor nie jest mniej ważne. Tutaj w Kanale Teltow, jest to również doskonały drapieżnik ryb, zwłaszcza mniejsze ryby są wybawieniem dla szczupaków, okoni i sandaczy. Nasz kanał jest więc ciemny, tak, że biała ryba-jedzenie nie jest z naturalnego ciemnego stoisku tle i tak szybką ofiarą dla drapieżnika będzie. Oprócz mieszaniny żywności / gleby mamy również oddzielnie zachowują trochę gleby do karmienia larw komarów lewej.

Ze względu na fakt, że wiele gruby wędkarz pojazdów mniej często w miesiącach zimowych do ryb z wody i zdobywanie larw komarów jest dużo trudniejsze. Moja rada zatem: zawsze zimno w lecie, pozostały małe larwy komara. Więc masz, jeśli powinny kiedykolwiek być trudności w uzyskaniu świeżych komarów, zawsze kilka Bloodworms matowe pod ręką. Które, choć w przeciwieństwie do świeżych, poruszającego larwy tylko zastępczą, ale lepiej niż bez komarów, wszystkie one są. Biorę zamrożonych komarów z zamrażarki w nocy i jazda do wody są rozmrożonej zwykle na ciepłym grzejnika. Kto ma krótszą drogę do wody, to najlepiej jest korzystać w nocy z zamrażarki.

Przyjechaliśmy w wodzie daję go do błotnisty i przybył z pierwotnej formy komarów dobrą dawkę gliny extra suchej i można go usunąć przez pocieranie i miksowania. Sztuką jest całkowicie realne oddzielenie komary potem komary / mieszaninę gliny przez sito do siedmiu. Tylko komary na sicie i zalać iz powrotem potrząsając. Wynik jest całkowicie oddzielne komary.

Matschige Mückenlarven
Zamrożone Bloodworms muszą być rozdzielone – Pokaz slajdów –

Problem z dużych komarów można rozwiązać dwoma sposobami. Po pierwsze, istnieje wiele sklepach zoologicznych okazja kupić małe porcje Jumbo znajduje się w przewodach tzw.

Mückenlarven im Wasser

Chociaż często pozostawia wiele do życzenia, liczbę, ale jakość nie jest źle.

Wolę wersję dużego Hälterns larw komara. Raz w miesiącu lub nawet rzadziej zamówić mi piwo i hältere potem w domu w garażu w wodzie. To zawsze jest dobry sposób, aby podłączyć kilka komarów w ich dyspozycji.

All2-3 dni I uruchomić zwierząt przez 3 mm ekranie i zmieniać wodę. Oczywiście śmierć od czasu do czasu kilka komarów i pozostać na ekranie są, 4 tygodnie są one jednak wszystkich. Transportu do wody, a następnie użyć albo dużą butelkę z wodą do picia lub woda ciasnym pojemniku Tupperware z gumową uszczelką.

Moje Poniedziałki są przechowywane bardzo prosta. Po pierwsze używam Tubertini Pro 10, w moich oczach, że ma idealne parametry połowu komara larwy. Cebula w kształcie ciała, kil z cienkiej stali. Antena z włókna bardzo cienkiej i delikatnej, ale jest przez jaskrawym farby bardzo widoczne. Ausgebleit że jest bardzo czułe. 11er z trzema kruszenia w odstępach około 10 cm i o łańcuchu składającym się z głównego 8 kruszenia Długość Trace jest 20 cm. Po drugie, używać przepływu fazy, to jest, gdy jest kształtowane rekina Cralusso w 2,0 g to bardzo trwałe w wodzie i nie powstają w łagodnym strumieniu natychmiast warstwowego stanowią ukośne. Bebleiung Długość śladu i są identyczne.

Die Montagen
Łowienie Shark Cralusso i zablokowane Tubertini Pro 10 na ukąszenia bardzo drobnych
– Zoom –

Kiedy używać haka Tubertini Series 4, bardzo dünndrähtiger, lekki i zarazem mocny hak. I można łatwo przymocować larw komarów bez katar, ale jest to również ważne, aby nie stracić żadnej ryby z haka. Często słyszę, problem jest, że ludzie tracą rybę podczas dużych imprez, po prostu, gdy trzeba łowić z drobnym hakiem. W moich oczach jest to zawsze kwestia głosowania pomiędzy haczykami, elastycznej i intensywności skurczu. Tubertini Series 4, Vespe gumy pomarańczowy 0,75 mm i powolny wiercenie ryb nie pozwól mi w tym dniu traci jedną rybę. Feedert guma z każdej ucieczce ryb, każdy uderzenie w głowę i zapobiega Ausschlitzen ryby.

Wystarczy, aby przygotować, rozpocząć karmienie mogą:

Aby rozpocząć karmienie karmimy trzy piłki z ziemi naszych martwych komarów i pasz kulowym mieszanki ziemi dla aktywności w terenie. W bele paszy dodać niewielką część pinkies, o tyle, jak można chwycić trzema palcami.

3 Futterbälle Mücken, 1 Futterball Erde
Trzy kulki czystej ziemi z martwych larw komarów, piłka feed / ziemia mieszaninie z pinkies – Pokaz slajdów –

Wszystkie cztery piłki pcham z Polecup na mojej stacji karmienia. To jest po prostu kwestia dokładności. Zostawiam około metra od powierzchni spadku wody z Polecup, dźwięk nie jest przeciwny skutek, może usłyszeć ryb, które teraz stół jest ustawiony dla nich.

Na początku połowów złapaliśmy karalucha na pierwsze płocie. Naprawdę doskonały początek sezonu. Karmię co 15 minut po piłkę ping pong z dużymi belami pinkies paszowych i zaciskał z martwych komarów o tej samej wielkości, aby utrzymać ryby szczęśliwy i upewnić się, że w każdej chwili może znaleźć coś do jedzenia.

Cuppen Der Drill
Rozpocząć podawanie – Pokaz slajdów – Ryby są gryzienie – Pokaz slajdów –
Brasse
Średni leszcz ten rozmiar są dzisiaj głównym fish – większy –

Z czasem coraz połowowej jest liczba rośnie jeden leszcz na naszej stacji karmienia. Aby utrzymać to i nie znowu przyciągnąć karaluchy, to jest teraz istotne, aby rytm karmienia. Zwiększyłem tempo na co 10 minut ziemi okrywającej z komarami i niech czynną mieszaniny zasilającej całkowicie. Więc to nie jest już wzrost cząstek na dole i to jest zagwarantowane, że leszcze można spokojnie zbierać najbardziej podstawowe podstawowe komarów.

Ein volles Netz schöner Rotaugen
Pełna siatka ładne płocie i leszcze

Ogólnie rzecz biorąc, złapać około trzech godzin. Zdjęcia mówią same za siebie, naprawdę świetnie się dzień połowów. Płoć i leszcz są w przybliżeniu równe numery w sieci. Życzę wszystkim wielki czas zimowy, do zobaczenia wkrótce na wodzie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s