Zima płoć na krawędzi lodu

Porty o dowolnej wielkości i struktury są home zima z najbardziej drapieżnych i ryb drapieżnych. Oto oni uciec osłabiającego ciśnienie i przepływ pod mostami i statków, Kowalski ochronę od kormoranów. Niektóre porty pozostają wolne od lodu nawet w niskich temperaturach, ale wiele mniejszych marin szybko pokryta warstwą lodu, jeśli istnieje kilka mroźnych nocy. Gdy robi się cieplej i lód topnieje, przybywa na grubej wędkarza czasu bardzo ciekawe, bo teraz należy poławiać bezpośrednio na krawędzi lodu.

Der halbe Hafen ist zugefroren, direkt an der Eiskante ist nun ein guter Angelplatz
Half port jest zamrożone, bezpośrednio na skraju lodu jest teraz dobre łowiska

Ice roztopów zwykle najpierw na przejście do rzeki lub kanału, a lód w porcie częściowo nadal jest dość gruby. Codziennie o temperaturze powyżej 0 stopni Celsjusza, teraz zapewnia, że ​​lód jest coraz cieńszy i krawędź lód przesuwa się coraz bardziej w porcie. Bezpośrednio na skraju lodu perspektywy doskonałe smażone połowów ryb są teraz szczególnie dobrze, ponieważ są one nadal pod ochroną lodowej i czuć się bezpiecznie, gdy są już trochę jedzenia w otwartej wodzie i ryby zainteresowanie budzi.

Szczególnie w bardzo słoneczne dni zimowych, wyciągnąć rybę zanim siedzieć w cieniu lodzie i nie pływać w teraz oświetlone przez promienie słońca wodzie darmo. W szczególności ławicach karaluchy ciągnąć wzdłuż krawędzi lodu i może być teraz oszukane drobnym urządzenia.

Schwarzer Peter von Zammataro
– Slideshow

Alex Dittrich z http://www.champions-team.de ma swoje pole siedzenia na nabrzeżu więc dokładnie prostopadle do krawędzi lodu do ryb z Kopfrute bezpośrednio do tego.

Alex jest w chłodnej porze roku do płoci żywności, który został sprawdzony w zimie już w wielu portach w wielu przypadkach. “Piotruś” z Zammataro przekonany przez jego ciemny kolor, nasiona wielu i zapach korzenny. Jeden do dwóch kilogramów żywności powinno wystarczyć na cały dzień łowienia w bardzo niskich temperaturach powietrza i wody, a jako przynęty haka dostępny wyłącznie pinkies w menu dzisiaj.

Pinkies mają kilka zalet w zimie. Z jednej strony, są one przy obecnych temperaturach w garażu lub szopie na tydzień na trwałe anioła i dlatego są dostępne, gdy pogoda pozwala w krótkim czasie zacząć rejs połowowy. Co więcej, są one tak małe, że trudno nasycić ryby, a także bardzo aktywna, więc sztuczka nawet najbardziej leniwy ryba połknie przynętę.

Po Alex ma najlepsze jedzenie nawilżonej i przesiewano, żywi się bezpośrednio do krawędzi lodu 6 mandaryna duże kule paszowe w sumie około 30 Pinkies z Polecup w 11 Kopfrute metrów.

Zum Start wird Futter gefüttert
Aby rozpocząć podszewka jest wyłożona – Pokaz slajdów –

Te kulki paszowe powinny być lekko i rozpuścić już w zaniku, a mimo karmienia z precyzyjnym Polecup, kulki nie powinny być składowane w tym samym punkcie, lecz obszar 50 cm x 50 cm, tworząc mały dywan z paszy mogą, do których ryby. Kulka wielkości orzecha laskowego z Pinkies następnie przyklejone w centrum tego gecuppt wykładziny dywanowej jeszcze. Tutaj ryby jeść później i wziąć naszą przynętę.

Die Pinkies werden nur ganz leicht angeklebt, so dass sich der Ball im Wasser schnell löst
W Pinkies są bardzo lekko klejony – Pokaz slajdów –

Potrzeba ryby w zimie zazwyczaj czas nieco więcej czasu ich przybycia na miejsce żerowania i tak buduje Alex po rozpoczęciu karmienia dwa topsets on. Teraz jest stosowana do bardzo dobrze, poza cienką smukły antena z włókna szklanego z nośności 0,6 gramów i jajowate stanowią o nośności 1,0 g, który jest wyposażony w potężny anteny pustego.

Eine Hohl- und eine sensible Glasfaserantenne kommen bei den Posenmodellen zum Einsatz
– Powiększ –

Z jednej strony może to być, że bardzo musi być poławiane w porządku, ale z drugiej strony nie są w portach często prądy, które zapobiegają zbyt łatwe stanowią, że można łowić tuż przy krawędzi lodu i stwarzają zbyt szybko zaspy i odnoszą się do warunków oświetlenia w Niskie słońce zapewnić, że zbyt dobrze poza jest już widoczny.

18er 22er podłączyć do 01:59 Pinkies jako przynęty haczyk to właściwy wybór na początek, a głębokość jest instalowane, aby hak tak dotknął ziemi.

Alex Marry dokładnie, a to oznacza, że ​​również nie powinna być zbyt długa, linia pomiędzy końcówką Kopfrute i ułożenia. W zależności od wiatru, należy do 50cm. Bądź 1 metr, bo przez długi ciąg nie może być zatrzymany dokładnie w miejscu karmienia lub zestawu szybko oddaliła się od miejsca karmienia ułożenia.

Mit der Kopfrute und verkürzter Schnur kann die Pose genauestens platziert werden
Alex Marry właśnie – powiększyć –

Kiedy ryby są na przestrzeni paszowego więc poruszają się bardzo niewiele. Koncentrują się one na klejonych (i nieistniejącego już) Pinkies w środku dywanu i wziąć jedzenie od czasu do czasu na mały palec. Tutaj również, przynęty haka powinny być oferowane.

Pięć minut po Alex ma stanowić używane po raz pierwszy z hakiem zapartym z pinkie, dobrze idzie pod 0,6 g stanowią bardzo powoli. Wydaje się, że poza jest ponad, a tym samym będzie powoli wyciągnął w kierunku podstawy, ale to jest pierwsza płoć, po krótkiej walce, który jest ciągnięty przez sieć. Alex uderzył ostro reagować, bo dużo czasu, aby nie myśleć wszystko. Lepiej zaczęli się do pustki, niż zbyt długo czekać, aż ułożenia wychodzi bardzo powoli, ponieważ ryby zauważyłeś zawroty głowy.

Die Rotaugen reagieren gut auf die nachgecuppten Pinkies
Płoć reaguje na Pinkies nachgecuppten

Karaluchy są dziś przesadnie ostrożny na początku połowów i poza jest max. 5mm rozebrany. Co trzy do pięciu minut teraz zajmuje bite, ale co trzeci brakowało próba, więc należy być ostrożnym zgryz płoć. Teraz, instynkt i doświadczenie są wymagane. Albo nadal słabnąć, aż gryzie ryb (najbezpieczniejszy i często bardziej skuteczne wybór) lub nachfüttern z Pinkies klejonych do odwołania więcej ryb i Futterneid wyzwalania?

Alex ma teraz złapał 15 płoć od 80 do 150 gramów, a ponieważ wciąż się na zimno. Czas wędkowanie na lekcję, wybiera bardziej ryzykownych Nachfüttervariante przynieść rój karaluchów znowu rozmachu i się szybciej z kolejnych ugryzień też sam się jeszcze trochę cieplej. Kulka wielkości orzecha laskowego z klejonego żywności Pinkies jest uzupełniany i nadal nie jest zadowolony z tempa zgryzu jest Alex stanowią 5 cm płytsze tak, że przynęta nie jest już oferowana w jednej płaszczyźnie z ziemią, ale coś o tym. Ukąszenia są teraz szybciej i nie jest jasne, czy jest to spowodowane żywieniowego lub zmianę głębokości wody. W każdym razie, po trzech więcej płocie pasz Alex podklejone pinkies zwalniać i jest kęs gryźć.

Ein weiteres Rotauge kurz vor dem Kescher
Innym płoć tuż przed podbieraka

Słońce jest już dość niski, co z pewnością wpływa na Beißfreudigkeit karaluchy pozytywne, ale w porządku antena z włókna szklanego nie da się rozpatrywać w świetle. Czas na Topsetwechsel. Hollow antena jest na 1 strój gram jest bardzo wyważony i nadal wyglądają dobrze. Nr 2 mm, antena nad powierzchnią wody i pokazuje ukąszenia zawsze ufając ostry płoć dobry. Brakuje jeszcze Bonusrotauge około 200 gramów Alex idzie na wielkość 16 haka z 3 Pinkies i poza jest coś głębszego, więc przynęta spoczywa 5 cm na ziemi. Po ustawieniu żadnych wyrzutów sumienia, że ​​ustawia stanowią obok 20 cm od miejsca żerowania i wkrótce potem wykonane kęs miły, a potem 250 zjeżdżalnie karaluchy gram ponad netto.

Rotaugen bis 200 Gramm fanden den Weg in den Kescher Ein volles Netz schöner Rotaugen
Pełna moc ładne płocie – powiększyć –

Szczególnie większe ryby uniknąć centralny food court i raczej stanąć trochę tam, aby zebrać wszystkie ostrożność do jednego lub innych cząstek żywności. W końcu prawie 40 karaluchów w sieci, które mogą się nabrać z wielu umiejętności i pewnych korekt podczas połowów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s